Camino

blog kominiarski

Klimatyzacja rozwiązaniem na upały

Chociaż w strefie klimatycznej w jakiej leży Polska bardzo podwyższone temperatury nie należą do reguły w sezonie letnim to są jednak liczne grupy ludzi i miejsca pracy, w których nadmierna temperatura prawie że uniemożliwia jakąkolwiek skuteczną pracę. Dla ludzi takich klimatyzator jest dla potrzebnym wyposażeniem pomieszczeń w jakich przychodzi im pracować. Ponieważ w naszych warunkach jest to droga rzecz instaluje się ją raczej tylko w koniecznych przypadkach, np. w sklepach spożywczych gdzie wymagany jest określony poziom temperatur, pensjonatach lub biurach.

Proces klimatyzowania pomieszczenia polega bardzo skrótowo na wymuszeniu cyrkulacji ciepłego powietrza ze środka pomieszczenia i zamiany go na ochłodzone przez klimatyzator powietrze o niższej temperaturze. Wymiana powietrza odbywa się całkowicie mechanicznie. Sklepy z klimatyzatorami i osprzętem do klimatyzacji oferują wiele odmian klimatyzatorów o sile dopasowanej do rozmiaru pomieszczenia. Własnoręczny montaż takiego klimatyzatora jest jednakże zbyt skomplikowany dla zwykłego śmiertelnika i z tego powodu lepiej zlecić jego montaż wyspecjalizowanemu instalatorowi (również po to aby nie tracić gwarancji). Doświadczony instalator klimatyzacji pokaże nam również odpowiednie miejsce do zamontowania urządzenia i dopasuje urządzenie o odpowiedniej do metrażu mocy.

Zainteresowanym klimatyzacją polecam także tenże artykuł: http://www.burpee.sosnowiec.pl/posts/nowoczesne-klimatyzatory/